אודות זהרה נחשול

זוהרה נחשול עושה יוגה

נעים מאוד, שמי זהרה נחשול ואני בעלת הסטודיו "יוגה בגליל" ומורה מוסמכת מטעם עמותת איינגר יוגה בישראל.
למרות שהכרתי שיטות יוגה אחרות, מצאתי באיינגר יוגה את המענה לאשר חיפשתי. השיטה קסמה לי ומצאתי בה תשובה כנה ואמיתית לחיפוש שלי אחר דרך עבודה שיש בה עומק חשיבה, ניתוח מדויק והתייחסות מקיפה אל עבודה פיסית הקשורה באופן הדוק אל ההוויה הפנימית שלי.
לאחר שנים של תרגול שיטת איינגר והסמכה כמורה מוסמכת מטעם עמותת איינגר יוגה בישראל, החלטתי בשנת 2006 לפתוח את הסטודיו "יוגה בגליל" במשגב, ביישוב צורית שבו אני מתגוררת. אני רואה בהוראת היוגה דרך נוספת לחקירה, לימוד והתפתחות.
כשאני רואה תלמידים שלי שקיבלו מתוך התרגול חוסן, יציבות, מודעות וכלים נוספים לחיים אני מלאת התפעלות. אני רואה ביכולות אלה את ההישג האמיתי, ולאו דווקא ביכולת הפיסית להגיע לביצועים מרהיבים.
הדרך אל היוגה
אל עולם היוגה הגעתי עם ארגז כלים מעולם המחול והמודעות. עוד מילדות נמשכתי לעולם המחול, למדתי אצל צגית בעין הוד ואחר כך אצל ירדנה כהן. את לימודי המחול שלי השלמתי באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, אצל מורים רבים ובינהם חסיה לוי אגרון, ולאחר מכן המשכתי להשתלם אצל יהודית ארנון. בלימודיי אצל מורים אלו, למדתי על הקשר בין המחול אל הלכי הנפש הפנימיים שהוא מייצג. מעבר לטכניקה, למדתי בשיעורי המחול הקשבה פנימית וכנות. היוגה הוסיפה עבורי כלים חדשים לשילוב בין הגוף והנפש. הטכניקה והקשב הפנימי מתחברים עבורי הן במחול והן ביוגה.
לימודי היוגה
תרגול יוגה הינו חלק מן השגרה היומית שלי. המורה שלי ליוגה היא רחל צ'יני. כיוון שרציתי להעמיק בידע ובתרגול, נסעתי להודו והשתלמתי מספר פעמים אצל סוואטי ורג'יב צ'אנצ'אני בעיר בדרה-דון, ומאז אני נוסעת מידי שנתיים למרכז העולמי של Iyengar בפונה.
היוגה בשבילי.
כבר בסיומם של שיעורי היוגה הראשונים הרגשתי תחושה ברורה של שקט ואיזון. ככל שהתקדמתי ביוגה, גיליתי יותר סקרנות, רצון להבין עקרונות מובילים, צורך להיות מודעת ולהצליח לשלוט במקומות "נידחים" וחסרי חיים בגוף.
ה"הצלחה" עבורי היא לא רק ביכולת הגופנית לבצע דבר חדש, אלא גם ביכולת לחוש מקום חדש כפי שאמרה לי אחת מתלמידותיי: אני מרגישה כמו חוקר ארצות, המגלה מקומות לא ידועים בעולם". אני נהנית מן התרגול המחזיר אותנו לילדות, כשהתהפכנו ללא פחד, סמכנו על היכולות שלנו, וגם לא יראנו מנפילה.
בתרגול היוגה אנו לומדים להתמודד עם ניגודים כמו למעלה-למטה, קוטביות של בסיס וקדקוד, ימין ושמאל, בפנים – בחוץ, מאמץ ושחרור. ניגודים אלה יוצרים אצלי את תחושת המרכז והאיזון.
על פי טקסטים עתיקים, היוגה מושתתת על שני נדבכים הנקראים אביאסה וואירגיה, שמשמעותם תרגול וויתור. גם פה יש לכאורה ניגוד, שכן התרגול דורש התמדה וכוח רצון, אבל לצד המשמעת העצמית יש לוותר על שאיפות, צריך לדעת לעבוד מבלי לרצות להגיע להישגים. על פי עקרונות אלה אני משתדלת להתמיד בתרגול מאוזן ורצוף.
הדרך היא החשובה, ואני הולכת בה בדרכי ובקצב שלי.

  פרטיך ופרטיותך ישמרו במערכת
  *שם מלא

  *מס' טלפון

  *דואר אלקטרוני

  *תיאור נושא הפניה


  נשמח לחזור אליך בהקדם. יום טוב

  מבזקי חדשות:

  אני שמחה להודיע כי פתחתי את שנת הפעילות.

  אמנם החודש יש לנו חגים רבים, אך על מנת לשמור על שגרה, אנחנו מנצלים את ימי תרגול האפשריים.

  כמו כן המערכת מגוונת וניתן להשלים שיעורים.

  שנה טובה ומבורכת, לנו, לכל עם ישראל, ולעולם כולו.

   

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support