בהשראת להבת הנר-ימי החנוכה

מה יש בלהבת הנר שמושך את ליבנו? כילדה יכולתי לשבת שעה ארוכה מבלי להתיק מבטי, כמו הנר ואני פוגשים מבטינו ונשארים יציבים זה כנגד זה בלא הפרעה. כעת אני מנסה להבין את הקסם שבלהבת הנר ומוצאת הרבה פנים לקסם זה. הלהבה כמו יוצאת מתוך ליבה, ממרכז של התרחשות בלתי מובנת, מתוך מוקד מסתורי, שבו משתנה החומר המוצק והופך לחומר אנרגטי, לאש – פלא! אך בזה לא תם העניין, מאותו מרכז יוצאים אין סוף צבעים שניתן להבחין בהם רק דרך הסתכלות מרוכזת ושקטה. תחילה נדמה כי הצהוב הוא הצבע היחידי אך לאט מתגלה הכתום, האדום, הכחול הירוק, הוורוד, ואין סוף הגוונים שביניהם. צורת הלהבה והגוונים שבתוכה, היא סימטרית וכיוונה הוא כלפי מעלה, כנגד כוח הכבידה. כשאין שום תנודה אז הלהבה יציבה ושקטה. נראה כאילו הלהבה אינה משתנית, אך למעשה היא נמצאת כל הזמן בשינוי ובזרימה והיא מפיצה את אורה בעדינות ובצניעות.

מה בין להבת הנר לבין תרגול היוגה? בתחילת כל שיעור אנחנו יושבים בגו זקוף ומחברים את כפות הידיים ב”נמסקר” כשהאגודלים נוגעים במרכז החזה. מצב ידיים זה נקרא גם “אטמאן ג’אלי מודרה” – החותם של ניצן הנשמה, הגרעין הפנימי שבכל אחד מאיתנו המנץ ונפתח מתוך הליבה.

בתנוחות היוגה השונות, כמו גוונים שונים, אנחנו יוצרים צורות שונות של הגוף, אך תמיד המטרה תהיה החיבור אל הגרעין הפנימי, שאם לא כן אנחנו נבצע את התנוחות באופן   פיסי\טכני בלבד. כך אנחנו יוצקים לתוך התנוחה הפיסית את ההתרחשות המנטאלית ומשנים את החומר שממנו עשויה התנוחה. תנוחת היוגה אינה מצב סטטי אלא יש בתוכה זרימה מתמדת של הנשימה והמודעות תוך יצירת אינטגרציה בין הגוף הנשימה והתודעה. היכולת שלנו לשמר את הזרימה הזו היא שתשקיט את תנודות התודעה ואז התנוחה תהיה יציבה ורכה.

תרגול יוגה אמיתי הוא צנוע ונטול רהב, ללא רצון להציג הישגים. אין זה אומר כי לא נשאף לליטוש ולשכלול התנוחה, אך ההישג הוא באיחוד ובאיזון ולא בגאווה שבהישג, זהו יפי התנוחה.

כמו להבת הנר המחזיקה את עצמה ללא מאמץ, כך בביצוע תנוחות היוגה, אנחנו מחפשים את האיזון בין המאמץ והשחרור כך שהכוח הנדרש לביצוע התנוחה יהיה זורם ורך והאור הפנימי יאיר את פני התנוחה בצניעות ובענווה.
” תרגול היוגה מפתח את הגוף לרמה של רטט הנפש, כך שהגוף והנפש, נעשים שניהם רוטטים, נמשכים אל האור של הנשמה” (ב.ק.ס.איינגר, עץ היוגה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטיך ופרטיותך ישמרו במערכת
*שם מלא

*מס' טלפון

*דואר אלקטרוני

*תיאור נושא הפניה


נשמח לחזור אליך בהקדם. יום טוב

מבזקי חדשות:

אני שמחה להודיע כי פתחתי את שנת הפעילות.

אמנם החודש יש לנו חגים רבים, אך על מנת לשמור על שגרה, אנחנו מנצלים את ימי תרגול האפשריים.

כמו כן המערכת מגוונת וניתן להשלים שיעורים.

שנה טובה ומבורכת, לנו, לכל עם ישראל, ולעולם כולו.

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Scroll Up