רשמים – הודו, אוגוסט 2016

שנתיים עברו מנסיעתי האחרונה לפונה. באוגוסט 2014 הלך לעולמו ב.ק.ס. איינגר . אני הייתי שם וחוויתי את הפרידה מן המורה. חשבתי אז כי זוהי נסיעתי האחרונה. חלפה שנה והגעגועים החלו לבצבץ. החלטתי ללכת עם רגשותי ולנסוע שוב וכך ארגנתי את נסיעתי כעבור שנתיים.
הדבר המופלא בנסיעות אלה הוא שכל נסיעה היא ייחודית ומקבלת פנים משלה, על אף שהמקום הוא אותו מקום. באתי ללא ציפיות. המראה הראשוני של פונה בכלל והאינסטיטיוט בפרט אינו שונה, הדברים ממשיכים להתנהל כסדרם: מערכת שיעורים, אנשים רבים מרחבי העולם, יחסית הרבה ישראלים, צוות ההוראה, האולמות, החנות והספריה. סדר יום שמתחיל בשעה 7.00 ומסתיים בשעה 20.00, עם הפסקת צהריים של כשלוש שעות. בכל יום יש שלוש שעות של תרגול חפשי, צפיה בשיעורים, שיעור של שעתיים, ושלוש פעמים בשבוע השתתפות בכיתה הטיפולית.
אך לא די שגורוג’י איננו, גם גיטה אינה בריאה ולא מלמדת וסוניטה אחותה מחליפה אותה. באתי בהתכוונות מלאה לקבל מסוניטה את שיש לה לתת ומצאתי מורה משכמה ומעלה. סוניטה כמעט ואינה מתרגלת, אך היא מעבירה תחושה מאוד חזקה כי היא מרגישה את התרגול על בשרה. סוניטה העבירה שיעורים בנויים על חוט מחשבה הגיוני וברור. היא דחפה אותנו לעבר דיוק והשקעה מירביים. היא חלק ממשפחת איינגר באופן שלא ניתן לטעות בו. השיעורים של סוניטה היו בשבילי חוויה אמיתית וגם היתה שמחה בליבי על כי הבמה ניתנה לה והיא לוקחת את תפקידה במסירות מלאה.
ניכר כי צוות המורים מרגישים את חובתם להעביר את המורשת של הגורו שלהם בצורה שלמה. כולם מסורים להוראה בכל נשמתם. כל שיעור שצפיתי בו היה דוגמא להוראה מבוססת היטב. בשבילי זו היתה החוויה העיקרית בנסיעתי זו. התורה של גורוג’י מושרשת היטב אצל כל העושים במלאכה. הנאמנות לדרך היא הדבר העיקרי שחשתי בו. וכך גם אני נכנסתי לשגרת תרגול שהעמיקה מיום ליום, כמו גם אני מרגישה את המחוייבות למורשת.
הפעם גם הצטרפתי לעוזרים בכיתה הטיפולית, וגם שם התרשמתי עמוקות מן הרצינות של כולם. המקצועיות הטיפולית היתה בעיני מעל ומעבר. היחס לכל מטופל כאדם בפני עצמו גם היתה לי שיעור משמעותי.
אין לי אלא להודות על ההזדמנות שניתנה לי להגיע שוב למקור הידע ולדלות ממנו את כל שניתן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטיך ופרטיותך ישמרו במערכת
*שם מלא

*מס' טלפון

*דואר אלקטרוני

*תיאור נושא הפניה


נשמח לחזור אליך בהקדם. יום טוב

מבזקי חדשות:

אני שמחה להודיע כי פתחתי את שנת הפעילות.

אמנם החודש יש לנו חגים רבים, אך על מנת לשמור על שגרה, אנחנו מנצלים את ימי תרגול האפשריים.

כמו כן המערכת מגוונת וניתן להשלים שיעורים.

שנה טובה ומבורכת, לנו, לכל עם ישראל, ולעולם כולו.

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Scroll Up